قوانین و مقررات مربوط به صاحبان بار و کالا

 

مقررات عضويت صاحب بار

 1. عضويت در سامانه سهاب به‌منزله پذیرفتن مقررات سامانه سهاب است.
 2. لطفاً فقط يک حساب در سايت ایجاد نماييد. در غیر این صورت سامانه سهاب ناچار به حذف آن‌ها خواهد بود
 3. عضویت در سامانه سهاب و استفاده از مطالب عمومی آن رایگان بوده و هیچ مبلغی بابت عضویت دریافت نمی‌شود.
 4. کاربر تعهد می‌نماید درخواست خود را فقط هنگامی‌که قصد استفاده از سرویس سهاب دارد، ارسال نماید.
 5. مدارك موردنیاز و به‌روز شده جهت عضویت در سامانه سهاب را با دقت در وب‌سایت بارگذاری کنید. مسئولیت اطلاعات نادرست بر عهده‌ی کاربر است.
 6. کاربر می‌پذیرد که از سرویس سامانه سهاب در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران و به‌نحوی‌که به سهاب یا شرکای آن کمک کند، استفاده نماید.
 7. هر کاربری که دارای کد کاربری و کلمه عبور در سامانه سهاب باشد، مسئولیت هر فعالیتی را که بتواند در بخش کاربری انجام دهد بر عهده دارد و مجاز به واگذاری حساب کاربری خود به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر نیست.
 8. ضمن ثبت‌نام در سامانه سهاب می‌بایستی در نظر داشته باشید اینجا فقط محلی برای انتقال بار است.
 9. هرگونه اقدامی که به شهرت تجاری، نام و اعتبار سهاب خسارت وارد کند و یا تلاش برای آسیب‌رسانی به سامانه سهاب اعم از محتوایی و یا ایجاد اختلال در پایداری آن و هرگونه سوءاستفاده از اطلاعات، عکس‌ها، نقشه‌ها، طرح‌ها، لوگو و ... اختصاصی سهاب، تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی می‌شود و پيگرد قانونی خواهد داشت. لذا سهاب حق اقدام قانونی جهت مطالبه خسارت و احقاق حقوق قانونی خود خواهد داشت. در صورت مشاهده چنین مواردی، به متخلفین اخطار داده خواهد شد و در صورت اصرار بر رفتار مغایر با قوانین، دسترسی ايشان به سامانه سهاب محدود می‌گردد.
 10. آئین‌نامه مالی و معاملاتی ما، از هر نظر تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران خواهد بود و در صورت بروز اختلاف طرفین تلاش خواهند کرد تا اختلاف خود را به‌صورت مسالمت‌آمیز و از راه گفت‌وگو حل‌وفصل نمایند. در صورت عدم موفقیت، اختلاف از طریق مراجعه به مراجع قضایی جمهوری اسلامی ایران حل‌وفصل خواهد شد.
 11. دقت در انتخاب سرویس و توجه به مشخصات مورد سفارش بر عهده کاربر است، پس قبل از تائید سفارش، موارد مذکور را به‌دقت بررسی نمایید زیرا پس از اعلام هزینۀ نهایی توافق شده و دریافت خدمات خواسته‌شده، اعتراضی نسبت به هزینۀ سرویس پذیرفته نمی‌شود.
 12. از محصولات دیگران به نام خود استفاده نکنید.
 13. مسئولیت‌های مربوط به کیفیت، قیمت، محتوا، شرایط و همچنین خدمات پس از فروش محصول بر عهده صاحبان کالا است. در صورت عدم شکل‌گیری همکاری بین صاحب بار با شرکت حمل‌ونقل منتخب تا قبل از منقضی شدن استعلام، صاحب بار می‌توانند درخواست حذف هرکدام از پاسخ‌های انتخابی خود را، پس از درج توضیحات لازم به سامانه اعلام نمایند. این امر در صورت تائید سامانه، عملیاتی خواهد شد و صاحب بار می‌تواند یک پاسخ جایگزین انتخاب و اطلاعات جدید را دریافت نماید.
 14. کالای حمل موردنظر باید مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران مجاز بوده و با ارائه مستندات، مالکیت کالا را به شركت حمل‌ونقل اثبات‌شده باشد.
 15. پرداخت هزینۀ سرویس فقط به یکی از سه روش زیر انجام می‌شود:
  • پرداخت اعتباری از داخل برنامۀ موبایل
  • پرداخت اینترنتی برای افزایش اعتبار
  • پرداخت از طریق شبکه شتاب به سامانه سهاب